Hoşgeldin Ziyaretçi
Mesaj atabilmek için forumumuza kayıt olmalısınız.

Kullanıcı Adı
  

Şifre
  

Forumlarda Ara

(Gelişmiş Arama)

Forum İstatistikleri
» Üye Sayısı: 4
» En Son Üyemiz: BartuT
» Konu Sayısı: 18
» Mesaj Sayısı: 18

Tam İstatistik

Çevrimiçi Kullanıcılar
Şu anda 18 çevrimiçi kullanıcı var.
» 0 üye | 18 Misafir

En Son Konular
Açılışa Özel Çekiliş!
yazar admin
08-08-2020, 03:30 PM
En Sevdiğiniz Şarkılar
yazar admin
08-08-2020, 02:35 PM
Sunucu Listesi Hakkında
yazar admin
08-07-2020, 08:22 PM
Türkiye Lokasyon Ryzen 5 ...
yazar aksunucum
08-07-2020, 08:22 PM
AntiCheat System
yazar admin
08-07-2020, 11:30 AM
GTA Online Tarzı Yükleme ...
yazar admin
08-07-2020, 11:28 AM
ONESYNC: INFİNİTY NASIL K...
yazar admin
08-07-2020, 11:27 AM
WİNDOWS Fivem - Sunucu Na...
yazar Volkan
08-07-2020, 11:12 AM
Bölüm Kuralları
yazar admin
08-07-2020, 11:05 AM
Fivem Konsol Komutları
yazar admin
08-07-2020, 10:14 AM

 
Heart Açılışa Özel Çekiliş!
Gönderen: admin - 08-08-2020, 03:30 PM - Forum: Çekiliş - Cevap Yok

Açılışa Özel Çekiliş! 
Merhaba forumumuzun açılışına özel sizlere çekiliş yapmaya karar verdik.
Çekiliş Listesi:
1 Kisiye GTA 5 Hesabı. 
3 Kisiye Steam Random Key. 
3 Kişiye 1000 İnstagram İzlenme 
1 Kisiye 1000 İnstagram Takipçi.
Çekiliş Şartları:
Forumda 1 Konu Açmak
Forum En Az 10 Mesajınız Bulunması Gerek.
Konuya 'Katılıyorum' Yazmak

Bu öğeyi yazdır

  En Sevdiğiniz Şarkılar
Gönderen: admin - 08-08-2020, 02:35 PM - Forum: Off-Topic - Cevap Yok

Bu öğeyi yazdır

  Sunucu Listesi Hakkında
Gönderen: admin - 08-07-2020, 08:22 PM - Forum: Sunucu Tanıtımları - Cevap Yok

Sunucu listesine sunucunuzu ekletmek isterseniz bana özel mesaj atarak sunucunuzu ekletebilirsiniz.

Bu öğeyi yazdır

  Türkiye Lokasyon Ryzen 5 3600X-X5690 | ✅ Düşük Ping ve Yüksek Performans Garantisi
Gönderen: aksunucum - 08-07-2020, 08:22 PM - Forum: Tanıtım - Cevap Yok

[Resim: yUnbCs.png]

Bu öğeyi yazdır

  AntiCheat System
Gönderen: admin - 08-07-2020, 11:30 AM - Forum: Fivem Mod - Cevap Yok

bu sistem örneğin hileci geldiğinde üstüne tüm silahları cektiğinde otomatik olarak siliyor, fakat hangi silahları? blacklist kısmına alınmış "RPG" türündeki silahlar mevcut hileci gelip herhangi bir NPC pedine dönüştüğün de anında dönüşümü iptal ediyor, yani hilenin sunucunuza verdiği zararı bir nebze azaltıyor, yeniden üstünde calıştığımız sistemde ise, adminler dahil sunucuyu yorabilecek, örnek jet - yolcu ucağı tarzı şeylerin cıkmasını önlemek icin calışıyoruz, umarım AntiCheat işinize yarar!
LİNKLER:

https://www.virustotal.com/gui/file/bd9c.../detection
https://dosya.co/zwa7yiz2cr3u/AntiCheat_v8.rar.html

Bu öğeyi yazdır

  GTA Online Tarzı Yükleme Ekranı
Gönderen: admin - 08-07-2020, 11:28 AM - Forum: Fivem Mod - Cevap Yok

GTA Online Tarzı Yükleme Ekranı;
Öncelikle hepinize merhabalar. Bu forumda açmış olduğum ilk konu. Yakında sizlere open source olarak çevirisini yaptığım sunucu paketini ve düzenlemiş olduğum scriptleri paylaşıcam. Yükleme ekranımıza gelirsek, kolayca düzenleyebileceğiniz ve güzel görünümlü bir yükleme ekranı. Sizler için örnek psd dosyasını infobox klasörünün içerisine bıraktım. Bu dosya sayesinde kendi istediğiniz tasarımı daha rahat bir şekilde düzenleyebilirsiniz. Bir sorunuz olursa bu konuya yazabilirsiniz. İyi forumlar..
Kurulum;
Github üzerinden scripti indirin.
Ardından scripti resources klasörünün içine atın.
Server.cfg içerisine “start garou-loading” satırını girin.
[Resim: 2PmMPE.jpg]
İndir

Bu öğeyi yazdır

  ONESYNC: INFİNİTY NASIL KULLANILIR ?
Gönderen: admin - 08-07-2020, 11:27 AM - Forum: Fivem Sunucu Dosyaları - Cevap Yok

Bir süre önce FiveM sunucuları, OneSync için oyuncu varlığını kaldırma ve otomatik oluşturulan popülasyonun geçici bir şekilde kaldırılmasını amaçlayan 'Infinity' modunu destekledi.

OneSync: Infinity nedir ?
Şu anda 1024 oyuncuya izin veren bir mod. Daha fazla oyuncu alamadığımız için testlerde sadece 600 kişi/oyuncu test ettik, ancak sonunda oldukça iyi bir şekilde performans gösterdi. (minimum özellikleri barındıran bir sunucuda)
Bunu başarmak için aşağıdaki teknolojik değişiklikleri kullanır:
Nesne kimliği havuz alanından tasarruf etmek için nüfusun kaldırılması. Bununla birlikte, komut dosyasını kullanarak yine de (bazı) senkronize / ağa bağlı pedler oluşturabilirsiniz.
Oyuncu ped/araç kaldırma. Şu anda bir oyuncunun etrafında 300 birime sabit olarak kodlanmış olan 'odak bölgesi' dışındaki istemcilerde hiçbir varlık oluşturulmaz. Hala daha iyi bir algoritma arıyoruz bunun için.
Odak bölgesi dışında hiçbir oyuncu yerel olarak oluşturulmaz. Bu, tüm oyuncu yenilemelerinin sunucu tarafında olması gerektiği anlamına gelir.
Ayrıca, oyuncu ped itişi nedeniyle şu anda 'normal' OneSync'den biraz daha iyi bir performansa sahiptir ve 'kafa harmanlama hatası' olarak adlandırılır.

OneSync: Infinity yaptıkları nedir ?
Otomatik popülasyon devre dışı bırakılır, aksi takdirde 200-300 oyuncu civarında nesne kimlikleriniz tükenir.
Şuanda bir Platin aboneliğine veya 'manuel olarak verilen Infinity' grup üyeliğine ihtiyacınız var. Daha da geliştirildikten sonra, daha düşük Patreon abone seviyeleri için katmanlı oyuncu sınırlarına izin vermeyi düşenebiliriz.
Yönetici menüleri, oyuncuya ışınlanma, arayüzü ve skorbordlar kesinlikle düzgün bir şekilde çalışmaz. Döngüler hala maksimum 256'ya kadar veya "GET_ACTIVE_PLAYERS" şeklinde kullanıyor fakat yalnızca yakındaki oyuncuları buluyor.

OneSync: Infinity nasıl kullanılır ?
Sunucunuzun doğru lisans anahtarı türüne sahip olduğundan emin olun.
server.cfg içerisine "+set onesync_enableInfinity 1" veya "set onesync_enableInfinity 1" şeklinde ekleyebilirsiniz.
"onesync_enabled" ve "sv_maxclients" şeklinde ayarladığınızdan emin olun.
Eksik listeler gösteren/gösterecek komut dosyalarınızı düzeltin.
NOT: Konu fivem.net tarafından paylaşılmış olup, çeviri yapılarak alıntı yapılmıştır.

Bu öğeyi yazdır

  WİNDOWS Fivem - Sunucu Nasıl Kurulur ?
Gönderen: Volkan - 08-07-2020, 11:12 AM - Forum: Fivem Anlatım - Cevap Yok

Alıntı: Herkese Merhaba,İsteğe veya mecburiyete göre sunucu sahiplerimizin tercih edeceği işletim sistemlerine göre FXServer kurulumlarını nasıl gerçekleştirebileceğini anlatacağım sizlere, bu ilk FXServer sunucu kurulumu konumda ise kolay ve yaygın olarak kullanılan windows işletim sistemini ele alarak anlatımıma başlamak istiyorum, bundan sonraki konumuzda ise bir diğer işletim sistemi alternatifimiz olan performans/fiyat tercihi Linux FXServer sunucu kurulumunu anlatacağım. FXServer'ı windows işletim sistemine sahip bilgisayarımızda (localhost & host) veya sunucumuzda (host) olarak nasıl çalıştırabileceğimizi öğreneceğiz.Bu kaynak Türkiye kaynaklarında ilk ve tek stabil kurulum olarak tarihe geçecektir.

Konu FiveM platformundaki kurulum değişikliklerine göre hep güncel kalacaktır.⚫ FXServer'ı sağlıklı olarak bilgisayarımızda veya sunucumuzda çalıştırabilmemiz için kurmamız gereken ilk kütüphane yazılımıdır. Kurulmadığı takdirde FXServer'ımızın CMD ekranının açılmaması, (xxx.dll dosyası bulunamadı gibi) library hatalarının ortaya çıkmasına, sunucumunuzun açılmamasına sebep olacaktır.

Visual C ++ yeniden dağıtılabilir 2017 veya daha yenisini yüklediğinizden emin olun.⚫ Masaüstüne, herhangi bir ikinci disk dizininize yada istediğiniz herhangi bir dizine FXServer veya XXServer adında yeni klasör oluşturun (örneğin D:\FXServer).

Not: FXServer'ın türkçe karakter klasör adı desteklemediğinide burdan belirtelim türkçe karakter klasör oluşturduğunuzda sunucunuzu başlatamama veya CMD ekranının açılıp saniyelik kapanması gibi sorunlarla karşılaşabilirsiniz.⚫ FXServer'ımızın windows işletim sistemimiz için uygun olan en son tarihli mimari yapısını indiriyoruz.⚫ İndirdiğimiz FXServer dosyamızı (server.zip) herhangi bir arşivleme aracını kullanarak (WinRAR veya 7-Zip gibi) yeni oluşturmuş olduğumuz klasörümüzün içerisine çıkartıyoruz.⚫ CitizenFXServer-Data dosyamızı indirmemiz için gerekli olan git programını mevcut uygun olan windows işletim sistemimize göre (32bit ya da 64bit şeklinde) indiriyor ve normal program kurulumu gibi next next finish diyerek kuruyoruz.⚫ (örneğin D:\FXServer) Dizinimize en son hatırlarsanız FXServer mimari yapı dosyalarımızı çıkartmıştık şimdi de CitizenFXServer-Data dosyalarımızı git programı aracılığıyla kuracağız. FXServer için oluşturmuş olduğunuz klasöre giriyoruz. Bir "sağ tık" yaptıktan sonra "Git Bash Here" adlı seçeneğe tıklıyoruz önümüze gelen program ekranına

git clone https://github.com/citizenfx/cfx-server-data.git server-data

kodu kopyalayıp yapıştırdıktan sonra enter tuşuna basarak kurulumu başlatıyoruz.

Kurulum bittikten sonra programı kapatabilirsiniz. Kurulumun başarıyla tamamlandığını kurulum yaptığınız klasörün dizininde "server-data" klaösürünü görerek teyit edebilirsiniz.

Not: Kurulumun bittiğini yapıştırdığınız komuttan sonra renkli yazılarla bulunduğunuz klasör dizinini ekrana yazdırmasıyla öğrenebilirsiniz.⚫ FXServer'ımızın "server-data" klasörüne girdikten sonra bir adet "yeni metin belgesi.txt" oluşturuyoruz ve yeniden adlandır diyerek adını "server.cfg" yapıyoruz. Örnek server.cfg konfigürasyonumuzu kopyalayıp Notepad++ aracılığıyla "server.cfg" dosyamıza yapıştırıp kaydediyoruz.

Not: Yukarıda belirtmiş olduğum "yeni metin belgesi.txt" sizin klasörünüze "yeni metin belgesi" olarak oluşturuluyorsa -> "Denetim Masası > Dosya Gezgini Seçenekleri > Görünüm > Bilinen dosya türleri için uzantıları gizle" seçeneğinin tikini kaldırdıktan sonra "tamam" diyerek ayarlamamızı kaydedip çıkıyoruz ve artık "yeni metin belgesi.txt" dosyamızı görmüş oluyoruz.⚫ FiveM'in 2018 yılında getirmiş olduğu "sv_licenseKey" kavramı için FXServer'ımıza özel bir adet lisans key oluşturmamız gerekmektedir aksi takdirde sunucumuz başlamayacaktır.

Lisans key oluşturmamız için bizden istenilen sadece bir adet FiveM forum üyeliği ve bilgisayarımızın kullanmakta olduğu Dinamik IP ya da Statik IP veya Sunucumuzun kullanmakta olduğu IP adresi olacaktır.

Not: Kullanmakta olduğunuz IP adresinizi ip-adresim.net sitesi üzerinden anlık olarak öğrenebilirsiniz.

https://keymaster.fivem.net/ adresine girerek sizden istenilen alanları doğru doldurarak sunucunuza özel lisans key oluşturabilirsiniz.

Oluşturmuş olduğumuzu FXServer'ımıza tanımlamak üzere "server.cfg" dosyamızı Notepad++ ile açıp "sv_licenseKey changeme" kısmını "sv_licenseKey olusturdugumuzlisanskey" olarak değiştirip dosyamızı kaydedip kapatıyoruz.⚫ Buraya kadar anlatmış olduğum işlemlerin hepsini doğru bir şekilde uyguladıysanız sunucunuzun kurulumu için gereken %90'lık kısmı tamamlamış bulunmaktasınız. Böyle bir anlatımı yapmamın nedeni Türkçe olarak internet üzerinde detaylı ve stabil olarak çalışan güncel bir anlatım olmadığı için siz değerli okuyucularımıza en detaylı ve özenli bir şekilde FiveM sunucu kurulumunu anlatmaya çalıştım bundan sonraki zamanlarımda ise sizlere tecrübe edindiğim tüm oyun modlarının (Roleplay, Deathmatch(Freeroam), Drift, Zombie(survival, battle royal) kurulumlarını konu açarak anlatmaya çalışacağım ve soruları veya yardıma ihtiyacı olan arkadaşlarımızın ise forum üzerinden ışığı olmaya çalışacağım.⚫ Gelelim kurulumumuzun finali olan %10'luk FXServer'ımızı başlatma dosyamızı hazırlama bölümüne;

FXServer'ımızı kurduğumuz klasörün ana dizinine giriş yapıyoruz. (örneğin D:\FXServer) burada bir adet "yeni metin belgesi.txt" oluşturuyoruz ve adını "baslat.bat" olarak değiştiriyoruz. Notepad++ ile "baslat.bat" adlı dosyamızı açıp düzenlemeye başlıyoruz. FXServer'ımızı kurduğunuz dizini windows işletim sisteminde dizin çubuğuna bir adet "sol tık" ile öğrendikten sonra CTRL+C kısayolu ile dizini kopyalayın ve aşağıda vermiş olduğum örnek windows FXServer başlatma komutunda gereken yerleri değiştirip kaydettikten sonra sunucunuzu sorunsuz olarak başlatabilirsiniz.

Not: FXServer kurulu dizin olarak konuda başından beri örneğini verdiğim (D:\FXServer) dizinini kullandım.

cd /d D:\FXServer\server-data

D:\FXServer\run.cmd +exec server.cfg⚫ Bundan sonra geriye tek kalan FXServer'ımızı başarıyla kurduğumuzu veya kuramadığımızı anlamak için FiveM clienti üzerinden sunucumuza giriş yapmak kalmıştır. Eğer bu kadar detaylı bir anlatımda da sunucunuzu kurduğunuz halde giriş yapamıyorsanız bana forum üzerinden özel mesaj göndererek iletişime geçerseniz elimden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışacağım.⚫ FiveM clienti üzerinden kurmuş olduğumuz FXServer'ımıza bağlanmak için ilk önce ne tür bir kurulum yaptığımızı ve alt yapımızın ne olduğunu bilmemiz gerekiyor. Biz ev veya iş yerimizdeki bir laptop veya masaüstü windows işletim sistemine sahip bilgisayarımıza mı kurulum yapıyoruz yoksa uzak masaüstü sağlayıcıları olan hosting şirketlerinden aldığımız bir sunucu üzerinde mi kurulum yapıyoruz ?⚫ Eğer Dinamik IP adresine sahip bir ev veya iş bilgisayarımızdan kurulum yaptıysak ve FXServer'ımıza bağlanmaya çalışıyorsak buradaki çalışmamız tamamen yerel yani localhost bir çalışmadır. Statik IP adresine sahip olmadığımız için FXServer'ımızı FiveM client üzerinde Direct Connect ile sunucu arama kısmına "localhost" yazarak sadece biz görebileceğiz ve sadece biz bağlanabileceğiz.Not: Eğer Statik IP adresiniz yoksa İnternet Servis Sağlayıcınızla (Türk Telekom, Kablo Net) görüşüp belirli ücret karşılığında Statik IP hizmeti satın alabilirsiniz.⚫ Eğer Statik IP adresine sahip bir ev veya iş bilgisayarımızdan kurulum yaptıysak kullanmakta olduğumuz modem üzerinde FXServer'ımızın portuna internet çıkışı tanımlayarak (modem üzerinde FXServer'ımızın portunu açarak) FXServer'ımıza Direct Connect kısmına sahip olduğumuz Statik IP : Port şeklinde yazarak bağlanabiliriz. FiveM server listesinde FXServer'ımızın ismini biz de dahil herkes görebilir ve dışarıdan oyuncu girişini de sağlıyabiliriz. İnternetimizin en düşük 50 mbps veya 100 mbps gibi bir  upload hızına sahip olduğunu varsayarsak ev veya iş bilgisayarımızı normal bir uzak masaüstü sunucu gibi düşünerek oyuncular için de kullanabiliriz.⚫ Eğer uzak masaüstü bir sunucuya sahipsek sadece doğru kurulumu yapmamız yeterlidir. FiveM client üzerinde FXServer'ımıza Direct Connect kısmına sunucu IP : Port şeklinde yazarak bağlanabiliriz. FiveM server listesinde FXServer'ımızın ismini biz de dahil herkes görebilir ve dışarıdan oyuncu girişini de sağlıyabiliriz.⚫ Bunlara rağmen hâlâ FXServer'ınıza FiveM clienti üzerinden bağlanamıyorsanız son olarak size Güvenlik Duvarınız açıksa kapatmayı ya da "FXServer.exe" dosyanızını Güvenlik Duvarı tarafından izin verilen uygulamalar listesine ekleyip sunucuzunu tekrar başlatarak bağlanmayı denemenizi tavsiye edeceğim.

Bu öğeyi yazdır

Star Bölüm Kuralları
Gönderen: admin - 08-07-2020, 11:05 AM - Forum: Ücretli İşler - Cevap Yok

Bu kategoriye bütün herkes konu açabilmektedir , lakin tercih ettiğiniz satıcıların ( Onaylı Satıcı ) tagı olması gerekmektedir.Diğer yaşayabiliceğiniz sorunlardan fivemforumtr.com sorumlu değildir.
1-) Onaylı Satıcı Tagı Nasıl Alınır ?
Onaylı Satıcı tagı almak için forum üzerinden admin ile iletişime geçin  , *iSİM SOYAD, TELEFON NUMARANIZ* göndermeniz yeterli olacaktır.

Bu öğeyi yazdır

Information Fivem Konsol Komutları
Gönderen: admin - 08-07-2020, 10:14 AM - Forum: Fivem Anlatım - Cevap Yok

K O N S O L K O M U T L A R I
Konsol komutları, doğrudan bir Rcon aracı kullanılarak, doğrudan sunucu konsolu ekranından, bir sunucu yapılandırmaya izin verir.
start <DosyaAdı>
Dosyayı server.cfg'den başlatmadıysanız veya daha önceden durdurulmuşsa belirtilen kaynağı başlatır.
Örnek;
start lambda-menu
stop <DosyaAdı>
Belirtiğiniz kaynağı başlamışsa durdurmanızı sağlar.
Örnek;
stop lambda-menu
restart <DosyaAdı>
Başlamış olan kaynağı yeniden başlatır.
Örnek;
restart lambda-menu
refresh
Resources klasörünü tarar ve içindeki tüm __resource.lua dosyalarını yeniden yükleyerek start'ı komutuyla yeni kaynakları kullanılabilir hale getirir.
Örnek;
refresh
status
Oyuncu listesini ID ve ping değerlerini gösterir.
Örnek;
status
clientkick <id> <nedeni>
Bu, rconlog kaynağı tarafından sağlanır.
Belirtilen nedenle sunucudaki ID değerindeki oyuncuyu atabilirsiniz.(status komutu ile oyuncunun ID değerini öğrenebilirsiniz.)
Kullanışı;
clientkick 43 Hileden dolayı atıldın
say <mesaj>
Bu,chat kaynağı tarafından sağlanır.
Sohbete console adında mesaj gönderir.
Kullanışı;
say Herkese merhaba!
sv_maxClients [yenideğer]
Sunucunun normalde sahip olabileceği maksimum oyuncu sayısını 1 ile 32 (OneSync ile uyumlu bir sunucu ise 64) arasında tam bir sayı olarak değiştirebilirsiniz.
sv_hostname [yeniİsim]
Sunucu adını bu komut yardımı ile değiştirebilirsiniz.

Bu öğeyi yazdır